ووووااای سرم درد گرفت

0

یه خواهر کوچولو دارم که خیلی حرف می زنه ، امروز هم دقیقا از صبح به هر طرف خونه که میرم همراه من داره میاد و همین طور داره حرف می زنه ( بیا با من بازی کن ؟ ) یا ( بیا با هم نقاشی بکشیم ) و من در جوابش تکرار می کردم که ( وووووووای سرم درد گرفت حرف هات رو تموم کن دیگه اه ) ، هر کاری می کنم که ساکت بشه فایده ای نداره و با کوچیک ترین حرکتی از سمت من سریع یه سوال می پرسه و دوست داره که به سوالش جواب بدم ، گاهی اوقات برای این که بره با اسباب بازی هاش بازی کنه و بزاره که من به کارهام برسم مجبورم سرش داد بزنم و با عصبانیت برخورد کنم کاری که اصلا دوست ندارم ولی چون زیادی حرف میزنه اذیت میشم مجبورم این کار رو انجام بدم  و امروزهم اون قدر حرف زد که مجبور شدم سرش داد بزنم و از خواهرم بخوام که به اتاق خودش بره ، خواهرم وقتی برخورد من رو دید شروع به گریه کرد و بین گریه هاش می گفت که ( چرا به من توجه نمی کنی ؟ همیشه با دوستت می خوای حرف بزنی یا می خوای کتاب بخونی ؟ ) و بعد از یک ساعت دوباره مثل قبل شروع به حرف زدن کرد ، واقعا خسته شدم از حرف هاش و بیشتر از این خسته شدم که نمیدونم چه جوری باید با این پر حرف بودن خواهرم برخورد کنم  .

ووووااای سرم درد گرفتخصوصیات کودکان پرحرف

کودکانی که پر حرف هستند خصوصیاتی رو دارن که اونها در آینده موفق تر از بقیه می کنه، این کودکان نسبت به بقیه بچه ها بهترمی تونن صحبت کنن و سریعتر مفهوم کلمه ها رو درک می کنن و احساسات خودشون رو به راحتی بیان می کنن و در مورد مسائل مختلف به راحتی نظر میدن ، این کودکان انرژی زیادی دارند .

علت پر حرفی کودکان

پر حرفی کودکان یکی از وسائلی هست که همیشه والدین رو اذیت می کنه و اون ها رو مجبور می کنه رفتار نامناسبی رو از خودشون بروز بدهند ولی والدین باید بفهمن  کودکی که پر حرفی می کنه حتما دلایل مختلفی مثل حسادت ، جلب توجه ، بیش فعالی ، ترس ، الگو گیری از والدین و . . . داره ، که شما به عنوان یه پدر و مادر باید بفهمید که علت پر حرفی کودکتون چی هست و به دنبال راه حل اون باشید و سعی کنید راه حل انتخابی رو به درستی اجرا کنید تا باعث آسیب کودک نشوید  .

ووووااای سرم درد گرفتچگونگی برخورد والدین با کودک پر حرف

وقتی کودک پر حرف هست با این پر حرفی خودش می خواد مورد توجه والدینش قرار بگیره و در جمع خانواده دیده بشه ، پس در این جور مواقع باید حواستون به نوع برخوردتون باشه که یه موقع با برخورد نامناسب به کودک آسیب نرسونید و باید یاد بگیرید که با کودک پر حرف چه طوری برخورد کنید .

۱ – وقت گذاشتن برای کودک

در طول روز یک ساعت رو برای کودک وقت بذارید که فقط مختص کودک باشه و فقط به کودک توجه کنید و با کودک بازی کنید و البته کودک رو باید در انتخاب نوع بازی آزاد بذارید و اجازه بدید خودش بازی رو انتخاب کند .

۲ – سر گرم کردن کودک

کودک رو در کلاس های مختلفی مثل شطرنج  و یا بازی های فکری ثبت نام کنید که علاوه بر سرگرم کردن کودک ، مهارت های فکری کودک رو مثل تمرکز ، دقت ، خلاقیت و . . .  تقویت می کند .

۳ – برنامه ریزی درست

و همین طور می تونید با یه برنامه ریزی درست زمان هایی رو برای کودک اختصاص بدید که به حرف ها ش گوش کنید و در این زمان حتما ارتباط چشمی رو با کودک داشته باشید تا کودک متوجه بشه که پدر و مادر اون رو درک می کنن و به حرف های کودک حتما عکس العمل نشون بدید تا کودک بفهمه که به حرف هاش دارید گوش می دید  .

۴ – فرآهم کردن فرصتی برای بروز خلاقیت

وقتی زمانی رو به کودک اختصاص میدید کودک می فهمه که مود توجه والدین خودش قرار گرفته و از نظر عاطفی به والدین خودش نزدیکتر شده و باعث میشه کنجکاوی خودش رو با بازی ، نقاشی ، نمایش برطرف کنه ، که نتیجه این کار بروز خلاقیت کودک می شود .

۵ – تنبیه و سرزنش ممنوع

کودکی که پر حرفی می کنه باید حواستون باشه که به خاطر پر حرفی کودک رو تنبیه و سرزنش نکنید و در این جور مواقع باید به جای تنبیه و سرزنش از کلمه ها و جمله های مثبت استفاده کنید تا کودک آسیب نبیند .

حرف آخر

به عنوان حرف آخر می تونم بگم برای این که کودکتون پرحرف نباشه می تونید از یه مشاور هم کمک بگیرید و از راهنمایی های مشاور برای کم کردن پر حرفی کودکتون استفاده کنید .

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد