با کودکانی که عاشق آبنبات و شکلات هستند چکار کنیم ؟

0

واسه خرید مواد غذایی به فروشگاه رفته بودم ، وقتی در حال خرید بودم متوجه یه پدر و مادر شدم که یه کوچولو همراه داشتند ، یه کوچولو با موهایی که خرگوشی بسته بود اون قدر ناز بود و قشنگ صحبت می کرد که ناخوداگاه با چشم دنبالش می رفتم و می دیدم که این کوچولو هر چی شکلات و آبنبات و کاکائو می دید داخل سبد می ذاشت از اون طرف هم مادرش این تنقلات رو سرجای خودش می ذاشت ، وقتی کوچولو متوجه کار مادرش شد و هیچ شکلاتی رو داخل سبد ندید شروع به گریه کردن و جیغ زدن کرد ، اون قدر این کارش رو تکرار کرد که بلاخره پدرش رو راضی کرد تا تنقلات براش بخره ، ولی مادر کوچولو مثل این که راضی نبود و همین طور که همراهشون حرکت می کرد زیر لب داشت یه چیزایی می گفت و نتیجه خرید این خانواده یه سبد پراز خوراکی بود که بیشتر این خوراکی ها ، شکلات و آبنبات های مختلف بودند . خیلی از خانواده ها رو می بینم که با وجود این که می دونن که مصرف زیادی این تنقلات به کودکشون آسیب می رسونه ولی با این وجود بازم این تنقلات عضو جدا نشدنی از لیست های خرید هستند .

با کودکانی که عاشق آبنبات و شکلات هستند چکار کنیم ؟آبنبات و شکلات به چه معناست ؟

آبنبات و شکلات هر دو نوعی شرینی هستند که آبنبات با شیره ی شکر درست میشه و شکلات هم با شیر و شکر و کاکائو درست میشود .

اهمیت نخوردن بیش از حد شکلات و آبنبات توسط کودک

خودرن زیادی شکلات و آبنبات باعث پر شدن شکم کودکان به صورت کاذب میشه و جلوی رسیدن مواد مغذی به بدن آن ها میشه و همین طور باعث پوسیدگی دندون های کودکان هم میشه ، ولی با این حال استفاده از یه مقدار معین در طول روز ایرادی نداره ولی خیلی مهمه که کودکان بیش اندازه از تنقلات شیرین استفاده نکنند .

با کودکانی که عاشق آبنبات و شکلات هستند چکار کنیم ؟علت خوردن شکلات و آبنبات توسط کودکان

یکی از علت هایی که کودک شما شکلات و آبنبات دوست داره ، اینه که وقتی کودک یک بار طعم خوب و خوشمزه شکلات و آبنبات تجربه کنه دیگه به هیچ عنوان سمت سبزیجات و میوه ها نمیره و دوست داره به جای میوه ها و سبزیجات ، شکلات و آبنبات بخورد .

با کودکانی که عاشق آبنبات و شکلات هستند چکار کنیم ؟راه کارهای جلوگیری کودکان از خوردن زیادی  تنقلات شیرین

برای این که خوردن تنقلات شیرین رو برای کودکان کنترل و مدیریت کنیم نیاز هست یه چیزهایی رو کنترل و یه چیزهایی رو تغییر بدیم .

۱ – شیوه مناسبی برای خوردن تنقلات شیرین در نظر بگیرید .

شما به عنوان پدر و مادر باید برای خوردن تنقلات شیرین توسط کودکتون برنامه ریزی کنید و به کودک اجازه ندهید که بیشتر از حد تعیین شده از تنقلات شیرین استفاده کند .

۲ – سبد غذایی خود را تغییر دهید .

وقتی که کابینت پر از تنقلات شیرین باشه کودکان بیشتر سراغ این تنقلات میرن پس بهتر هست که این تنقلات شیرین در کابینت ها وجود نداشته باشن و به جای تنقلات شیرین در کابینت ها از میوه ، سبزیجات تازه ، آجیل و غذاهای مغذی پر شود .

۳ – از تنقلات شیرین به عنوان پاداش استفاده نکنید .

استفاده کردن از تنقلات شیرین به عنوان پاداش باعث میشه که کودکان یاد بگیرن که وقتی می خوان غذا بخورن ، به غذا به عنوان یه پاداش نگاه کنن نه به عنوان گرسنگیشون ، پس به هیچ عنون از تنقلات شیرین به عنوان پاداش استفاده نکنید .

۴ – منحرف کردن ذهن کودک

وقتی کودک از شما در خواست شکلات و آبنبات می کنه حواس کودک رو از در خواستی که داره پرت کنید با او بازی کنید ، موسقی با هم گوش بدید و یا با هم فیلم ببینید تا ذهن کودک از خوراکی شیرین منحرف شود .

۵ – همیشه فردایی هم هست .

وقتی کودک شکلات و آبنباتی رو خورد و دوباره یکی دیگه رو از شما خواست حتما به کودک یاد آوری کنید که الان دیگه نمی تونی شکلات بخوری ولی فردا دوباره می تونی شکلات و آبنبات بخوری ، با این کار کودک متوجه میشه که همیشه فردایی هم هست .

۶ – خوراکی های شیرین را ممنوع نکنید .

با ممنوع کردن خوراکی های شیرین ، کودکان برای خوردن خوراکی های شیرین اشتیاق بیشتری رو از خودشون نشون میدن ، چون تنقلات شیرین همه جا هستند ، پس به جای این که تنقلات شیرین رو ممنوع کنیم بهتره که به کودک یاد بدیم که خیلی کم از تنقلات شیرین استفاده کند .

با کودکانی که عاشق آبنبات و شکلات هستند چکار کنیم ؟حرف آخر

مامان و بابا ها یادتون باشه که اگه شما هم برای کودکتون شکلات و آبنبات نخرید ، بازم کودک شما شکلات و آبنبات رو دوست داره ، فقط مهم اینه که کودک شما بیش از حد از شکلات و آبنبات استفاده نکنه که به خودش آسیب برسونه و با یه برنامه ریزی ونظارت میتونید این خوردن شکلات و آبنبات توسط کودکتون رو مدیریت کنید .

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد