آخ جون یه عالمه بازی

0

این روز ها که مدارس تعطیل شده و بچه ها خونه هستن خوب زود از بازی های تکراری خسته میشن و شروع به اذیت کردن می کنن ، من هم  تا دو روز اول خیلی خوب بودم و خیلی خوشحال بودم که می تونستم وقت بیشتری رو کنار بچه ها باشم ، ولی بعد از دو روز از سر و صدای بچه ها خسته شدم و بدون هیچ دلیلی عصبانی می شدم و با بچه ها شروع به بحث می کردم این موضوع تا یک هفته ادامه داشت و امروز که خودم هم از این وضعیت خسته شده بودم تصمیم گرفتم یه خورده پیاده روی کنم وانرژی بگیرم و به خونه برگردم ، وقتی پیاده روی  کردم روی یه نیمکت در پارک نشستم و به صدای پرنده ها گوش دادم و وقتی آروم شدم ، تونستم به ذهنم نظم بدم و متوجه شدم که با رفتارم در این چند روز بچه ها رو چه قدر اذیت کردم و دوست دارم یه برنامه ای بنویسم تا بتونم بچه ها رو توی خونه سرگرم کنم و هم به خودم و هم به بچه ها خوش بگذره ،  شروع کردم به فکر کردن ، یه کاغذ و خودکار از کیفم بیرون آوردم و شروع کردم به نوشتن بازی هایی که خودم وقتی بچه بودم اون بازی ها رو انجام می دادم و تا ساعت ها سرگرمم می کرد  حتما بچه های من رو هم می تونه در طول روز سرگرم کنه وهمچنین سر و صدایی هم نداشته باشه ، بعد از چند ساعت با یه عالمه بازی های سرگرم کننده ، به سمت خونه حرکت کردم .

آخ جون یه عالمه بازیبازی کردن به چه معناست ؟

هرگونه فعالیت جسمی و ذهنی که  هدف دار باشه و به صورت فردی و یا گروهی انجام بشه به معنای بازی کردن است ، بازی ها می تونن هدف آموزشی داشته باشن و هم می تونن فقط سرگرم کننده باشند  .

آخ جون یه عالمه بازیچرا مهمه که بچه ها بازی کنند ؟

وقتی که کودک بازی می کنه در طول بازی و متناسب با بازی باید تحرک داشته باشه و یا باید تمرکز کنه و یا خلاق باید باشه ، پس در بازی ها کودکان همکاری ، دوستی ، خلاقیت و خیلی از موارد دیگه رو یاد می گیرن و کودک می تونه با بازی کردن با محیط بیرون ارتباط بگیره و یا از نظر عاطفی رشد کنه و استعدادش شکوفا بشه ، پس خیلی مهمه که کودک بتونه بازی کند .

آخ جون یه عالمه بازیبازی های سرگرم کننده برای کودکان  

برای این که این روزها بچه ها توی خونه هستن باید بازی هایی رو در نظر بگیرید که برای همه اعضای خانواده باشه و همه رو سرگرم کند .

۱ – بازی هایی با مداد و کاغذ

بازی هایی مثل نقطه بازی و یا اسم و فامیل به راحتی می تونه بچه ها رو تا نیم ساعت و یا یک ساعت سرگرم کند .

۲- معما و پازل

با  طرح کردن یک معما می تونید ذهن بچه ها رو درگیر کنید تا بتونن فکر کنن و حدس بزنن و یا با پازل  بازی کردن و یا اگه پازل نداشته باشید می تونید یه طرحی رو روی کاغذ بکشید و با قیچی نقاشی رو برش  بزنید و از کودک  بخواید که پازل رو درست کند .

۳ – مجسمه بازی

با گذاشتن یه آهنگ شروع یه شکلک در آوردن  کنید و دست ها تون رو تکون بدید و با قطع شدن آهنگ باید مثل مجسمه بی حرکت بمونید .

۴ – بازی های گروهی

بازی های گروهی مثل پانتومیم ، گل یا پوچ ، بشین پاشو و یا بیست سوالی ازبازی هایی هستند که می تونید با همه اعضای خانواده انجام بدهید .

۵ – لی لی بازی

اگه توی خونه لی لی های پارچه ای دارید می تونید لی لی بازی کنید .

۶ – قایم موشک

یکی از بازی هایی که هیجان زیادی داره و بچه ها خیلی دوستش دارن قایم موشک هست و با این بازی می تونید ساعت های خوشی رو با بچه ها بگذرونید .

۷ – پیدا کردن گنج

با درست کردن یه نقشه گنج و گذاشتن نقشه گنج جایی که بچه ها بتونن به راحتی نقشه رو پیدا کنن و بعد از پیدا کردنش از بچه ها بخواین که گنج رو پیدا کنن ، این بازی می تونه بچه ها هیجان زده و سرگرم کند .

۸ – بازی حس لامسه

با درست کرن یه جعبه و تزیین کردن اون جعبه و با گذاشتن میوه و یا اسباب بازی در جعبه ، از کودک بخواین که دستش رو داخل جعبه کنه و حدس بزنه چه چیزی داخل جعبه گذاشته شده است  .

۹ – بازی تعادل

از بچه ها بخواین که با یه قاشقی که یه توپ کوچولو داخلش گذاشتید از یه مسیر مشخص حرکت کنه به طوری که توپ نیافتد .

۱۰ – بازی حافظه یا جمله سازی

یه جمله ساده رو بگید و از کودک بخواین که جمله رو تکرار کنه و برای دفعه بعد تعداد جمله ها رو بیشتر کنید و از کودک بخواید دوباره تکرار کنه ، این بازی باعث میشه تمرکز بچه ها بیشتر شود .

 

 

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد