بازی با باباجونی

0
بازی با باباجونی

امروز صبح وقتی با همسرم صبحونه می خوردیم به همسرم گفتم که ( دیگه نوبت شماست که با پسرمون بازی کنی و سرگرمش کنی تا من بتونم یه چند ساعت استراحت کنم ) و همسرم هم اول یه خورده غر غر کرد ولی بعد قبول کرد که چند ساعتی رو با پسرمون وقت بگذرونه و من هم با خیال راحت پسرم رو به پدرش سپردم و به سمت اتاق رفتم تا کمی استراحت کنم ، ولی هنوز خوابم عمیق نشده بود که با صدای جیغ کشیدن پسرم و یه صدای عجیب و غریب از خواب بیدار شدم ، وقتی به بیرون اتاق رفتم و با خودم می گفتم که ( علت جیغ های پسرم چی می تونه باشه ؟ ) ولی هنوزاز در اتاق فاصله نگرفته بودم که دیدم همسرم با صداهای عجیب و غریبی دنبال پسرم می کنه و پسرم هم از هیجان جیغ می کشه و این ور و اون ور میره ، خوب وقتی خیالم راحت شد که پسرم به خاطر بازی داره جیغ می زنه بدون این که در بازی پدر و پسری دخالت کنم به آشپزخونه رفتم و برای خودم چایی لیوانی ریختم و همون جا نشستم و همون طور که چایی می خوردم به بازیشون هم نگاه کردم ، وقتی از این بازی خسته شدن شروع به کشتی گرفتن کردن و صدای خنده های پدر و پسر توی خونه پیچیده بود دقیقا بعد از دو ساعت بی وقفه بازی کردن به حیاط رفتن از روی صندلی بلند شدم که ببینم می خوان چکار کنن وقتی که از پنجره حیاط رو نگاه کردم دیدم که دارن فوتبال بازی می کنن و بعد از یه خورده فوتبال بازی کردن خسته شدن و اومدن داخل خونه ، چون حسابی کثیف شده بودن یک راست به حموم فرستادمشون ، حتما بعد از فعالیتی که این پدر و پسر داشتن حسابی گرسنه اشون شده  برای همین به آشپزخونه رفتم تا براشون میوه و کیک بیارم تا انرژی بگیرن ، نحوه بازی کردن همسرم با پسرمون برای من خیلی جالب و هیجان انگیز بود مطمئن هستم پسرم دوباره دوست داره با پدرش بازی کند  .

اهمیت بازی کردن پدر با کودک

وقتی پدر با فرزند خودش از کودکی بازی کنه و ارتباط خوبی با کودک داشته باشه باعث میشه که اعتماد به نفس کودک بالا بره و کودک احساس خوبی داشته باشه و متوجه بشه که ارزشمند هست و در دوران نوجوانی با پدر خودش ارتباط خیلی خوبی داشته باشه و بدون ترس و نگرانی از برخورد پدرش ، سوالاتش رو از پدر خودش بپرسه ، پس خیلی مهمه که پدر هم مثل مادر در دوران کودکی با فرزندش بازی کند و بتونه ارتباط خوبی با کودک داشته باشد

چند توصیه به پدران در بازی کردن به کودکان

وقتی پدرها با کودک بازی می کنن علاوه براین که در بازی ها از باید ها و نباید ها و قوانین خاصی پیروی نمی کنن ولی لازم هست چند نکته رو رعایت کنن تا بتونن با کودک ارتباط بهتری داشته باشند .

۱ – مقتدر ولی مهربان باشد .

پدر ها در بازی کردن با کودک  در حین این که قدرت و اقتدار خودشون رو حفظ کنن باید طوری با کودک برخورد کنن که کودک بتونه پدر خودش رو فردی مهربون و عادل ببینه و احترام خاصی رو نسبت به پدرش داشته باشد  .

۲ – قدرت رو در دانا بودن بداند .

بعضی از پدرها در مواقع بازی کردن با بچه ها از قدرت  خودشون استفاده می کنن و همیشه برنده بازی های پدر و پسری هستن پس پدر ها در بازی کردن با کودک خودشون  باید یادشون باشه که برتر بودن  نسبت به کودک رو در قدرت مند بودن ندونه و قدرت رو در دانا بودن بدونه تا بتونه رفتار درستی با کودک داشته باشد .

۳ – مشتاق کردن کودک

گاهی اوقات یه پدر وقتی با کودک خودش بازی می کنه اونقدر می تونه با کودک ارتباط بگیره که به کودک خوش می گذره که کودک مشتاق بشه که دوباره با پدر بازی کنه تا بتونه لحظه های خوشی رو تجربه کنه ولی گاهی اوقات هم پدرها به گونه ای با کودک بازی می کنن که کودک برای بار دوم از بازی کردن با پدرش فراری می شود  .

۴ – آگاهی از روش تربیتی

پدرها برای این که بتونن با کودک ارتباط درستی بگیرن و رفتار مناسبی با کودک داشته باشن  باید از روش های تربیتی آگاهی داشته باشن تا بتونن  در طول روز یا هفته برای کودک وقت بگذارند .

حرف آخر

به عنوان حرف آخر می تونم بگم که کودک باید بتونه با بازی کردن انرژی و هیجانات خودش رو تخلیه کنه و یادتون باشه که یه کودک در حین بازی کردن مهارت های زیادی مثل ( مهارت اجتماعی بودن ، قدرت ریسک پذیری ، حس رقابت سالم ، مشارکت و همکاری ، روحیه اکتشاف و جستجوگرانه و . . . ) رو یاد می گیره و اگه کودک انرژی خودش رو تخلیه نکنه گوشه گیر و منزوی می شود .

 

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد