کمک به کودک سرما خورده

0

کمک به کودک سرما خورده

کوچولوی شما مدام آبریزش بینی دارد و باپشت دست آن را تمیز می کند ….

آبریزش بینی کودک:

آبریزش بینی معمولا اولین علامت سرما خوردگی است که ممکن است حتی تا ۲ هفته هم با کودک بماند و شما را نگران کند .
این آبریزش در روزهای اول شفاف است و کم کم ممکن است زرد رنگ و کدر شود . آنفولانزا هم ممکن است با آبریزش بینی همراه باشد .
کمکی که مادر با دیدن اولین علائم آبریزش بینی به فرزندش بکند اماده کردن یک سوپ گرم و خوشمزه برای کودک است که با رنده کردن مقداری زنجبیل در سوپ کودک می توان به بهبود او کمک کرد . اگر آبریزش کودک ادامه پیدا کرد می تواند با مشورت با پزشک کودک از قطره بینی برای قطع کردن آن کمک گرفت.

سرفه زدن کودک:

سرفه زمانی که برای صاف کردن صدا استفاده می شود طبیعی است، اما اگر کودک در خواب سرفه کند علامت هشدار برای شما والدین است که کودک را به نزد پزشک ببرید سرفه های شبانه همراه با نفس نفس زدن ممکن است نیاز به مصرف انتی بیوتیک داشته باشید .
ولی ما والدین در خانه بادادن یک قاشق عسل قبل از خواب به کودک بالای یک سال می توانیم در کاهش سرفه کودک کمک کنیم .
عطسه و آبریزش کودک:

یکی دیگر از علائم سرما خوردگی عطسه و آبریزش کودک است که ممکن است با حالات آسم همراه شود که در این شرایط مرجعه به پزشک کمک کننده است .
استفاده از بخور در اتاق کودک می تواند به تنفس بهتر او کمک کند.

گلو درد کودک:

در صورتی که سرما خوردگی کودک همراه با گلو درد است با استفاده از مایعات گرم می توان کمی درد گلوی کودک را کم کرد . و البته با مشورت پزشک باید دارو مصرف کند .

سردرد و استخوان درد کودک:

کوچولوی شما ممکن است در اثر انفولانزا سردرد و استخوان درد بگیرید که برای کاهش دردش با مشورت پزشک می توانید از مسکن استفاده کنید .

گوش درد:

در اثر سرما خوردگی و آنفولانزا ممکن است مایعات در گوش کوچولو جمع شود و او دچار گوش درد شود . برای کمک به کاهش درد او می توانید گوشش را بپوشانید تا گرم بماند . در صورت بروز گوش درد حتما به پزشک مراجعه کنید تا برای کودک آنتی بیوتیک و مسکن تجویز کند .

تب کودک:

تب طولانی در کودک بیستر از ۲ روز نیاز به مراقبت خاص دارد لباس سبک به کودک بپوشانید و مایعات زیاد به او بدهید . استفاده از داروهای تجویز پزشک کمک می کند که تب کودک پایین بیاید تا زمان اثر کردن داروها می توانید کودک را پاشویه کنید.
در هنگام سرما خوردگی کودک خسته وبی حال است چون بدنش در حال مقابله با ویروس و باکتریهاست . پس شرایط را طوری فراهم کنید که کودک به خوبی استراحت کند در این مدت می توانید از بازیهایی مثل پازل یا کتاب برای سرگرمی کودک در تختش کمک بگیرید .
و در اخر در هنگام دادن دارو به کوچولویتان دقیق و محتاط باشید . دارو را به اندازه درست و کافی به کودک بدهید .

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد