مامان بیا بازی

0

امروز در  محل کارم با همکارم سر یه موضوعی بحث کردم و تا ساعت ها این تنش عصبی که در محیط کار برای من پیش اومده بود همراه من بود و هر کاری می کردم نمی تونستم به اون موضوع فکر نکنم حتی وقتی به خونه رسیدم  هم سر همین موضوع حرص می خوردم و هر لحظه بیشتر عصبی می شدم و کارهای خونه رو با عصبانیت انجام می دادم و با هر کاری که دخترم انجام می داد عصبانیت خودم رو سرش خالی می کردم ، حتی وقتی دخترم از من خواست که با هم بازی کنیم ، من با همون عصبانیتی که داشتم با دخترم برخورد کردم و دخترم شروع به گریه کرد و پشت سر هم می گفت که هیچ وقت با من بازی نمی کنی و بعد از چند دقیقه به اتاقش رفت و خودش به تنهایی بازی کرد و بعد که آروم تر شدم هر کاری کردم دیگه با من بازی نکرد و من با خودم می گفتم ای کاش مهربون تر با دخترم رفتار می کردم اون که تقصیری نداشت ،  وقتی که همسرم از سر کار برگشت دخترم از پدرش همون درخواستی که از من داشت رو کرد و همسرم با مهربونی  در خواست رو قبول کرد حتی با وجودی که خسته هم بود ، دخترم وقتی دید که پدرش در خواستش رو قبول کرده خیلی ذوق کرد و مدام برای پدرش شیرین زبونی می کرد و اون لحظه من هم دلم می خواست با اونها بازی کنم ولی دخترم دوست نداشت با من بازی کند .

اهمیت ایجاد رابطه صمیمی با کودک

وقتی که با کودک صمیمی نباشید و به کودک به اندازه محبت نکنید از شما دور میشن و برای این که کمبود محبت رو جبران کنن به سمت بقیه افراد میرن و این کار ممکن در روز های آینده و در بزرگسالی ، کودک دچار رفتارهای نامناسب و اعتیاد بشه و باعث میشه که شما در تربیت کودکتون موفق نباشید ولی وقتی با کودک رابطه صمیمی داشته باشید و کودک از شما محبت ببینه حرف های خودش رو به جای این که به بقیه افراد بزنه به شما میگه و این یعنی این که شما در تربیت کودکتون موفق بودید پس خیلی مهم هست که با کودک رابطه صمیمی رو داشته باشید .

چگونگی ایجاد رابطه صمیمی با کودک

۱ – بازی کردن با کودک

کودک دوست داره که با پدر و مادرش بازی کنه و در همین بازی ها هست که شخصیت کودک شکل می گیره و در بازی کردن کودک به پدر و مادرش بیشتر نزدیک میشه و رابطه صمیمی رو با پدر و مادرش ایجاد می کند .

۲ – ایجاد نظم و قانون

خونه ای که در اون نظم نباشه بچه ها هر ساعتی که بخوان تلویزیون نگاه می کنن ، هر ساعتی که بخوان با گوشی بازی می کنن ولی با ایجاد نظم و قانون در خونه بچه ها میدونن که چه اندازه باید با گوشی بازی کنن و یا تلویزیون ببنن ، با اجرای ثابت قوانینی که تعیین کردید می تونید رابطه صمیمی رو با کودکتون داشته باشید .

۳ – مقایسه کردن ممنوع

هیچ وقت کودک رو با دوستان و یا بچه های فامیل مقایسه نکنید چون کودک به مرور زمان از شما فاصله می گیره ، سعی کنید کودک رو همون طور که هست قبول کنید و نکات مثبتی که کودک داره رو هم به خودتون و هم به کودکتون یاد آوری کنید این طوری بیشتر با کودک صمیمی می شوید .

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد:مامان گوش میدی چی میگم

۴ – جمله های محبت آمیز

برای حرف زدن با کودک حتما از جمله های محبت آمیز مثل ( سلام عشق مامان یا نقس مامان حالش چه طوره ؟ و . . . ) این جمله ها باعث میشن که بیشتر به کودک نزدیک شوید .

۵ – گوش دادن به حرف کودک

گاهی اوقات که کودک می خواد حرف بزنه مدام وسط حرفش می پرید و اجازه نمیدید که حرف بزنه ، در اینجا کودک احساس می کنه که شما دوست ندارید که حرف بزنه ، پس در این جورمواقع با دقت به حرف کودک گوش بدید تا احساس کنه که برای شما مهم هست و برای اون ارزش قائل هستید .

۶ – صبور بودن

وقتی که در محیط کار عصبی میشید و تا خونه این عصبانیت و خستگی همراهتون هست پس سعی کنید راهی پیدا کنید که این خستگی و عصبانیت رو کم کنید و تلافی اون رو سر بچه ها خالی نکیند وبا بچه ها به آرامی برخورد کنید چون بچه ها پدر و مادر شاد و پر انرژی رو بیشتر دوست دارن و بیشتر باهاشون صمیمی می شوند .

حرف آخر

به عنوان حرف آخر می تونم بگم که وقتی به بچه ها محبت می کنید اون ها رو می بوسید و بغلشون می کنید احساس آرامش می کنن و می دونن که دوستشون دارید و مورد حمایت شما هستن واین کار شما باعث افزایش اعتماد به نفس کودک می شود .

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد