بلوغ زود رس

0

بلوغ زود رس

امروزه یکی از دغدغه های والدین شروغ دوره بلوغ بچه ها در زمانی زودتر از انچه انتظار می رود است .

شروع معمولی دوره بلوغ در دخترها نسبت به پسرها کمی زودتر اتفاق می افتد . دخترها در ۱۱سالگی و پسرها در ۱۳ سالگی به بلوغ می رسند . اما در بلوغ زودرس این اتفاق خیلی زودتر پیش می اید .یعنی ممکن است دختر در ۹ سالگی به بلوغ برسد و یا پسر در ۱۱ سالگی

عوامل زیادی در بلوغ زودرس کودکان موثر هستند که از عمده ترین انها می توان به مواردی اشاره کرد از قبیل :

۱-وراثت : اگر شروع زودتر بلوغ در خانواده مادر یا پدر وجود داشته ممکن است  فرزند خانواده هم بدلیل وراثت دچار بلوغ زود رس شود .

۲-تغذیه :

انواع غذاهای فست فودی و فراوری شده که مواد نگهدارنده در انها استفاده می شود اگر جز برنامه غذایی همیشگی کودک باشد ممکن است موجب بلوغ زود رس در کودک شود .

۳-اب وهوا :

تحقیقات نشان می دهد که افردای که در منطقه ای با آب وهوای گرم زندگی می کنند کمی زودتر نسبت به افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند دجار بلوغ می شوند . پس قاعدتا ما انتظار داریم پسر یا دختری که در مناطقی از جنوب کشور ما زندگی می کند زودتر وارد مرحله بلوغ شود نسبت به فرد مشابه ای که در مناطق کوهستانی کشور ما زندگی می کند .

۴-فرهنگ و اجتماع :

محیطی که کودک در آن زندگی می کند از جمله مسایلی است که در بلوغ زودرس کودک تاثیر دارد . اگر کودک در محیطی است که مثلا انواع فیلمهای جنسی که مناسب سنش نیست ببیند یا با واالدینی زندگی می کند که لباس مناسب در برابر کودک نمی پوشند و یا از نظر رفتاری مواظب نیستند که کودک رابطه جنسی آنها را شاهد نباشد، این کودک ممکن است دچار بلوغ زود رس جنسی شود .

همین طور معاشرت با دوستانی که دغدغه ذهنی آنها مسایل جنسی است ممکن است کودک را به سمت بلوغ زود رس بکشاند .

همه این مسایل ممکن است کودک را به سمت بلوغ زودرس بکشاند در حالی که از لحاظ عقلی فرزند ما هنوز در دوره کودکی است از لحاظ جنسی به بلوغ برسد و این مشکلات زیاد مربوط به بلوغ را برای کودک ایجاد کند .

 

 

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد