انتخاب معلم خصوصی برای کودک

0

انتخاب معلم خصوصی برای کودک

انتخاب معلم خصوصی یکی از مسائلی است که والدین در روزهای اول بعد از مدرسه ممکن است به آن فکر کنند. انتخاب معلم خصوصی برای کودک امروزه یکی از رایج‌ترین کارهای والدین در طول سال تحصیلی است.

آیا برای کودک معلم خصوصی بگیریم؟

امروزه همه والدین تمایل دارند فرزندشان جز شاگردان برتر کلاس باشد و برای این کار فکر می‌کنند نیاز است که فرزندشان ساعات بیشتری درس بخواند و مطالب بیشتری یاد بگیرد؛ و این درحالی‌که حتی فرزندشان جز نفرات برتر مدرسه هم باشد بازهم اتفاق می‌افتد. امروزه باور عموم بر این است که باوجود معلم خصوصی بچه‌ها پیشرفت بیشتری در درس‌ها خواهند داشت.

در این مورد تصمیم با والدین است که با توجه به شرایط و تمایل فرزندشان علیرغم اینکه درسش خوب است می‌توانند معلم خصوصی برای فرزندشان بگیرند.

ولی در یک مورد انتخاب معلم خصوصی گزینه کاملاً ضروری به نظر می‌رسد زمانی که بعد از گذشتن چند هفته از شروع مدرسه متوجه می‌شویم که فرزندمان در یک یا چند درس مطلب پایه و اصلی را خوب یاد نگرفته است باگذشت روزهای بیشتر و اضافه شدن درس‌های جدید دانش‌آموز با مشکل بیشتری مواجه شده و درس‌های جدید را هم به‌خوبی یاد نمی‌گیرد.

معلم خصوصی بگیریم بهتر است یا خودمان با کودک کارکنیم؟

بعضی از والدین وقتی متوجه می‌شوند فرزندشان به کمک بیشتر در درس‌ها نیاز دارند آستین همت بالا می‌زنند و شروع به آموزش به کودک می‌کنند. به‌زودی تمام زمان والدین با کودک صرف درس دادن می‌شود درواقع والدین نقش معلم را بازی می‌کنند که این روابط والدین و فرزندی را و احساسات لذت‌بخش باهم بودن را خدشه‌دار می‌کند بهتر است اگر مشکل مالی برای انتخاب معلم خصوصی و یا مانع درگیری ندارید از معلم خصوصی برای کودک استفاده کنید.

چطور معلم خصوصی مناسب را انتخاب کنیم؟

گاهی انتخاب معلم خصوصی مناسب خیلی مشکل به نظر می‌رسد اگر معلم مناسبی انتخاب نکنیم ناچاریم در بین راه معلم جدیدی را جایگزین کنیم و این روند پیشرفت تحصیلی فرزندمان را با مشکل مواجه می‌کند.

برای انتخاب معلم خصوصی باید چند نکته را از قبل به یاد داشته باشیم و به آن‌ها توجه کنیم:

۱-مهارت معلم خصوصی:

خیلی خوب است در این مورد از قبل تحقیق کنیم و پیشینه معلم خصوصی را ببینیم برای این کار می‌توانید از والدینی که قبلاً از این معلم خصوصی استفاده کرده‌اند سؤالاتی بپرسیم. شنیدن صحبت‌های آن‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد؛ و یا اگر از موسسه‌ای برای انتخاب معلم خصوصی استفاده می‌کنیم می‌توانیم سابقه کاری معلم را از موسسه درخواست کنیم تا مطمئن شویم معلم در کارش مهارت لازم و تجربه کافی دارد.

۲-برای چه مدت کودک ما معلم خصوصی نیاز دارد:

در این مورد حتماً با معلم خصوصی صحبت کنیم که ببینیم شرایط همراهی کودک تا آخر سال را دارد. اگر معلم فقط برای چند ماه می‌تواند به کودک ما آموزش دهد ولی نیاز ما تا آخر سال است بهتر است به انتخاب معلم خصوصی دیگری فکر کنیم.

۳-چه انتظاری از معلم خصوصی داریم:

اینکه ما از معلم خصوصی انتظار داریم فرزندمان در درس رتبه برتر شود و یا مشکل درس ریاضی او برطرف شود خیلی متفاوت است بهتر است در ابتدای انتخاب معلم خصوصی در این مورد با معلم خصوصی صحبت کنیم و ببینیم برای هرکدام چه برنامه‌ای دارد.

۴-رابطه دانش‌آموز با معلم خصوصی:

هر وقت کودک با معلمش رابطه خوبی داشته باشد درس را بهتر از او یاد می‌گیرد. احساس فرزندتان را نسبت به معلم خصوصی‌اش بپرسید و بعد دست به انتخاب معلم خصوصی بزنید.

و در آخر:

برای تشخیص اینکه آیا فرزندتان نیاز به معلم خصوصی دارد یا نه، با معلم فرزندتان در این مورد صحبت کنید. تا شمارا راهنمایی کند که در چه زمینه‌ای نیاز به معلم خصوصی دارد و به چه مدت. موفق باشید.

 

کمی صبر کنید...

در این درس مشارکت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات شما نزد ما محفوظ می باشد