برای پرخاشگری کودکم چه کار باید بکنم ؟

0 امتیاز
سوال شده مهر 8, 1396 توسط بی نام
با سلام
پسر من ۴ سال و ۱۰ ماه سن دارد به شدت پرخاشگری میکند با همه حتی بزرگ‌ترها دعوا میکند همیشه به دنبال کتک زدن است
الان برای سفر نزد خانواده من (مادر) آمده ایم و از پدرش جدا شده قبل از آمدن به این سفر حدود ۱۵ روز درگیر مراسم ختم و فوت پدر همسرم که واقعا شوک بزرگی هم بود بودیم اما رفتار الانش واقعا من را درمانده و‌مستاصل کرده لطفا کمکم کنید

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 10, 1396 توسط fatemeasa (180 امتیاز)
سلام موقعیت سختی را پشت سر گذاشته اید که مطمئنا همان طور که بر روحیه خودتان تاثیر منفی داشته بر فرزندتان هم تاثیر گذاشته و رفتار اشتباهش را شدیدتر کرده است .در این موقعیتها معمولا ما  زمان کافی برای بچه ها نداریم و یا اصلا روحیه مناسبی برای بازی با بچه ها نداریم و این مشکل را بیشتر می کند پیشنهاد من اینست زمانی که از سفر برگشتید در این مواردی که برایتان می گویم فکر کنید و با هماهنگی با همسرتان تغییرات را ایجاد کنید به طور کلی پرخاشگری در بچه ها دلایل زیادی ممکن است داشته باشداولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آبا کودک الگویی برای اینکار دارد ؟ اول از افراد خانواده آیا کسی رفتار پرخاشگرانه دارد ؟که امیدوارم اینطور نباشد فیلم و یا برنامه های که مناسب سنش نباشد و در آنها پرخاشگری زیاد دیده شود هم در رفتار کودک تاثیر می گذارد .

بعد از اینکه الگوی اشتباه را پیدا کردید واز برنامه زندگی فرزندتان  حذف کردید مورد دوم که باید بررسی کنید روش تربیتی تان است اگر فرزندتان را زیاد تنبیه می کنید باید رفتارتان را تغییر دهید . کودک در این سن فقط انچه را یاد می گیرد انجام می دهد اگر با او پرخاشگری کنید و کتکش بزنید او هم همین کار را با دیگران می کند .و مورد اخر با نشان دادن عشق و علاقه تان به فرزندتان زمانی که ارام است و گفتن جملاتی از این قبیل  " از اینکه دوستانت را کتک نمی زنی و بازی می کنی به تو افتخار می کنم " او را به انجام رفتار درست هدایت کنید . موفق باشید .
به سیستم پرسش و پاسخ مشاور کودک خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...